Trinkelių klojimas

Įmonė "PALNETA" atlieka kelių, aikštelių, takelių, automobilių parkavimo vietų, laiptų, latakų, gatvės bei vejos bortų iš betono gaminių įrengimo bei betonavimo darbus. Darbai atliekami laikantis aukščiausių kokybės reikalavimų bei standartų. 

 

plačiau
Trinkelių klojimo technologija

Trinkelių klojimas atliekamas etapais laikantis eiliškumo:

1 etapas. Projekto parengimas į kurį įeina:

  • Klojamo ploto matavimai;
  • Apsisprendimas dėl klojamo ploto eksplotacijos, t.y. ar bus skirta tik vaikščioti žmonėms, ar važinės automobiliai (iki 3,5ton.) ar važinės sunkesvoris transportas (daugiau nei 3,5ton.);
  • Vandens nuvedimas t.y. nuolydžiai, šuliniai, vandens latakai; 
  • Trinkelių/plytelių tipas, spalva, raštas. 
  • Trinkelių kraštų užbaigimas - "įrėminimas" t.y. vejos borteliai, gatvės bortai, plastikiniai borteliai, įbetonavimas, įvažiavimo bortai. 

2 etapas. Klojamo ploto parengimas

Parengimas pradedamas viršutinio žemės sluoksnio nuėmimu, ant kurio bus klojamos trinkelės. Nuimamo grunto sluoksnis priklauso nuo trinkelių tipo ir trinkelių eksplotacijos paskirties. Nuimamo grunto sluoksnis turi būti 25-65cm gylio. Tuo atveju, jei iškastame lovyje aptinkamas nestabilus gruntas jį būti papildomai sutankinti, naudojant tam skirtus įrenginius. Taip pat labai svarbu išvalyti iškastą lovį nuo augalų ir jų šaknų. 

 

3 etapas. Klojamo ploto "įrėminimas"

Priklausomai nuo iš anksto numatytos ir planuojamos trinkelių eksplotacijos ir apkrovos ant paruošto lovio kraštų tvirtinami/montuojami vejos borteliai, bortai tarp kurių bus klojamos trinkelės. Toks įrėminimas padeda išlaikyti sukloto paviršiaus stabilumą ir ilgaamžiškumą. 

Taip pat tais atvejais kai klojamo paviršiaus apkrova yra nedidelė arba jos išvis nėra trinkelių kraštus galima sutvirtinti juos įbetonuojant arba naudoant plastikinius bortelius. Įvairius pavyzdžius galite rasti mūsų atliktų darbų galerijoje. 

 

4 etapas. Pagrindo įrengimas

Esminiu ir bene pačiu svarbiausiu viso trinkelių klojimo proceso faktoriumi yra tinkamas pagrindo paruošimas. Nuo pagrindo paruošimo priklauso trinklių, jų paviršiaus lygumas, ilgaamžiškumas ir estetinis vaizdas. Pagrindo paruošimui dažniausiai yra naudojama: 

  • 1 sluoksnis smėlis/žvyras (10-30cm)
  • 2 sluoksnis skalda (5-20cm)
  • 3 sluoksnis atsijos/smėlio ir betono mišinys (2,5-4cm)

 

Pagrindo sluoksnių storio įrengimui įtaką turi trinkelių apkrova ir apatinio grunto tipas bei stabilumas.

Visi formuojami pagrindo sluoksniai yra vibruojami specialiai tam skirta įranga - vibro plokštėmis arba vibro volais.

Patarimas! Norėdami geriau apsaugoti trinkeles nuo galimų augalų prasiskverbimo į paviršių, galima papildomai naudoti geotekstilę. 

 

5 etapas. Trinkelių klojimas

Tinkamai paruošus pagrindą ir išlyginamąjį sluoksnį pradedamas trinkelių klojimas. 

Trinkėlių klojimas atliekamas nuo klojamo ploto kraštų į centrą atsižvelgiant į pasirinktą raštą. Trinkelių aukštis ir linijų/eilių tiesumas išlaikomas nuo iš anksto ištemtos virvės. 

Tuo atveju jei neišeina užbaigti trinkelių klojimą pilna trinkele prie kraštų, trinkelė yra pjaustoma specialia įranga ir dalis trinkelės įstatoma į tarpą. Tirnkelės yra suklojamos taip, kad neliktu tuščių ertmių tarp trinkelių ir bortų. 

Patarimas! Trinkelių atspalvis gali skirtis priklausomai nuo trinkelių gamybos ciklo bei laiko, sandeliavimo sąlygų ir t.t., todėl patariame klojant trinkeles jas imti iš bent trijų skirtingų pakuočių/padėklų. 

 

6 etapas. Tarpų užpildymas

Po trinkelių klojimo užbaigimo privaloma susidariusius tarpus užpildyti specialiu sijotu smėliu (frakcija 0-2mm, be priemaišų) arba akmes dulkėmis. Tarpų užpildymas yra svarbus, tam kad tarp betono gaminių būtų užtikrinta tarpusavio sąveika ir sukibimas, į tarpus nepatenktu nereikalingų daiktų, sustabdytu augalų prasiskverbimą ir užtikrinu geresnį vandens pasišalinimą. 

 

7 etapas. Sukloto paviršiau sutankinimas

Suklotą trinkelių paviršių būtina papildomai suvibruoti naudojant vibro plokštę su guminiu padu, kad apsaugotu trinkelių paviršių nuo mechaninių pažeidimų. Vibravimas atliekamas nuo sukloto ploto kraštų į centrą. Po šio proceso siūlome dar kartą papildomai užpildyti trinkelių tarpus, kaip nurodyta etape Nr. 6. 

Po šio etapo užbaigimo sukloto trinkelių paviršius turi būti lygus, be atsikušusių briaunų, vienodo pločio ir tiesumo trinkelių sujungimo siūlėmis/tarpais. Po visų tinkamai atliktų trinkelių klojimo etapų, trinkelės tinkamos naudoti. 

Ši trinkelių klojimo technologija gali būti tinkama klojant visų rūšių betonines trinkeles, klinkerio trinkeles, bei šaligatvio plyteles. 

Jeigu turite klausimų, negalite apsispręsti ko tiksliai norite, nežinote kaip geriau susitvarkyti aplinką ar ką pasirinkti, tuomet SUSISIEKITE su mumis ir mes padėsime atsakyti į visus Jums rūpimus klausimus. Tap pat idėjų galite surasti mūsų darbų GALERIJOJE.

Iki susitikimo!